Nieprzypisane

TARGI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU PISKIEGO,

Starosta Powiatu Piskiego
wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 w Piszu
serdecznie zapraszają
na TARGI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU PISKIEGO,

które odbędą się 4 kwietnia 2019r.

w siedzibie Zespołu Szkół Nr 1 w Piszu,

ul. Młodzieżowa 26, w godzinach 9.00 - 13.00.

Do 1 kwietnia 2019 należy potwierdzić udział w targach. Zapisy na spotkania z cyklu Ciekawe zawody prosimy zgłaszać do Zespołu Szkół Nr 1 w Piszu, tel. 0 87 423 21 43  w godz. 8.00 - 15.00.
W programie targów przewidziano:
1. Prezentację oferty edukacyjnej szkół i placówek oświatowych powiatu piskiego na rok szkolny 2019/2020.
2. Spotkania z cyklu Ciekawe zawody z absolwentami szkół powiatu piskiego oraz przedstawicielami zawodów: prawnikiem, fryzjerem, informatykiem, kosmetyczką, lekarzem, fotografikiem.
9.15 - doradca zawodowy (aula szkolna)
10.00 - fotografik Mazurskiego Parku Krajobrazowego (aula szkolna)
10.00 - informatyk - Projektowanie gier komputerowych i grafika 3D (sala 103)
11.00 - fryzjer, kosmetyczka (aula szkolna)
11.00 - informatyk - Projektowanie gier komputerowych i grafika 3D(sala 103)
12.00 - lekarz (aula szkolna)
12.30 - radca prawny (aula szkolna)
3. Spotkanie z rodzicami uczniów ostatnich klas gimnazjum, szkoły podstawowej, w auli szkolnej - 16.00.
Podczas spotkania z rodzicami :
- doradcy zawodowi Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piszu podpowiedzą, jak  pomóc  dziecku w wyborze szkoły i zawodu oraz przekażą informacje o wynikach przeprowadzonych wśród uczniów powiatu piskiego ankiet dotyczących wyboru typów szkół, kierunków kształcenia;
-  dyrektor  Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu zaprezentuje dane z badania rynku pracy Barometr zawodów;
-  dyrektorzy szkół ponadpodstawowych i placówek powiatu piskiego  przedstawią  harmonogram szkolnych Dni Otwartych, w czasie których można zapoznać się z wybraną szkołą, jej warunkami lokalowymi, wyposażeniem i szczegółową ofertą edukacyjną.
Prosimy dyrektorów oraz nauczycieli o przekazanie zainteresowanym rodzicom uczniów informacji o wyżej wymienionym spotkaniu.

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 8.00 wysłuchaliśmy audycji autorstwa Julii Filipkowskiej i Amelii Zalewskiej.  O 12.30 odbył się szkolny konkurs o żołnierzach wyklętych. Uczniowie mogli obejrzeć też wystawę autorstwa IPN. Tego dnia zapłonęła też świeca - symbol pamięci o żołnierzach, nie mających własnego grobu, których szczątków jeszcze nie odnaleziono.

Nasza szkoła znalazła się w gronie dwustu szkół w Polsce

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie dwustu szkół w Polsce ( jedyna szkoła średnia w powiecie piskim), które uzyskały tytuł Szkoły Niepodległej. Konkurs realizował ZHR pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Żeby zdobyć ten zaszczytny tytuł musieliśmy wykonać siedem zadań w latach 2017- 2018: Święto państwowe nie musi być nudne- zainicjowanie obchodów świąt państwowych, narodowe czytanie wybranych dzieł związanych z odzyskaniem niepodległości, patroni ulic- odkrywanie postaci związanych z odzyskaniem niepodległości ,złóż życzenia Marszałkowi- przygotowanie i wysłanie kartek urodzinowych lub imieninowych do muzeum w Sulejówku, otoczenie opieką miejsca pamięci, zorganizowanie konkursu wokalnego, nawiązanie kontaktu i wspólne wykonie zadania z Polakami mieszkającymi za granicą. W wykonaniu powyższych zadań brali udział wszyscy uczniowie i obecni absolwenci z rocznika 2018. 

szkolaniepodleglej baner3

Ważna sprawa… Oszczędzanie

Jednym z problemów współczesnego świata jest nadmierna eksploatacja różnych nieodnawialnych zasobów takich jak woda, prąd, gaz, środki ogrzewania, zdrowie, czas. Ludzie coraz częściej nie doceniają tego, co mają i co może się wyczerpać. Można by długo wymieniać sposoby oszczędzania dosłownie wszystkiego.

Zacznijmy więc od tego, jak oszczędzać wodę?

Jeziora, rzeki, morza, oceany... Przecież to wszystko to woda. Każdemu wydaje się, że jest jej wystarczająco dużo na świecie. Ale czy aby na pewno? Tak na prawdę, nie jest ona tak łatwo dostępna, jak nam się wydaje. Większość jest niezdatna do picia. Słodka woda to zaledwie kropla w całym morzu. Więc jak ją oszczędzać?

  • pamiętaj o zakręcaniu wody podczas mycia zębów
  • nie odkręcaj kranu w pełni, nie jest to potrzebne
  • kąpiel zastąp szybkim prysznicem
  • nie wylewaj wody, która może zostać użyta po raz drugi
  • upewnij się, że nie kapie z zakręconego kranu.

Czytaj więcej...

NOWY OGÓLNIAK SZKOŁĄ PRZYJAZNĄ ŚRODOWISKU

Jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata jest ochrona środowiska.

Człowiek,żyjący początkowo w symbiozie z przyrodą wraz z rozwojem nauki i techniki zaczął ją przekształcać.

Smog, efekt cieplarniany, ekstremalne zjawiska pogodowe powodują, że  aktualnie narasta konieczność przewartościowania postaw człowieka względem przyrody.cy początkowo w symbiozie z przyrodą wraz z rozwojem nauki i techniki zaczął ją przekształcać.

Uczniowie „Nowego Ogólniaka” postawy proekologiczne kształtują poprzez: udział w konkursach, projektach, wystawach, zbiórkę baterii i makulatury, happeningi, prelekcje, spotkania z uczniami różnych szczebli.

Bardzo ciekawy projekt przeprowadzili uczniowie liceum dotyczący inwentaryzacji bocianów w powiecie piskim. Wczesną wiosną lokalizowali i zaznaczali na mapie powiatu piskiego bocianie gniazda, Następnie obserwowali i udokumentowali termin przylotu bocianów do „swoich” gniazd. Cały projekt zakończył się stworzeniem wystawy fotograficznej, która zagościła w Muzeum Przyrodniczym Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni.

Czytaj więcej...

Szkoła

W rankingu Perspektyw mamy brązową odznakę

ranking lit tarcza 2019

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2

Wydział Nauk Ekonomicznych

<=Relacja z podpisania porozumienia


 sdim

 


uwm

Wydział  Matematyki i Informatyki

wmil logo


wmil strefa


kiedymyyjemy180x120

100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla


ankieta


logo small


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small