Nieprzypisane

150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego – projekt „Młodzi dla młodych 3”

Urodzinami Józefa Piłsudskiego rozpoczęliśmy obchody 100.lecia Niepodległości.

Uczniowie klasy IIIC LO przygotowali gazetkę o różnych etapach życia Marszałka.

Bruno Kass, Aleksandra Buczyńska, Damian Sulewski i Ernest Krzywonos przeprowadzili warsztaty dla uczniów Samorządowego Gimnazjum Publicznego i klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, które odbyły się w Muzeum Ziemi Piskiej. W Bibliotece Miejskiej w Piszu klasa IIB LO przygotowała wystawę. 5 grudnia na początku każdej lekcji uczniowie mogli wysłuchać audycji o życiu Marszałka. Finałem było napisanie Wielkiego testu o Józefie Piłsudskim przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

zajęcia warsztatowe w Muzeum Ziemi Piskiej

Jesienią uczciliśmy 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. W klasach drugich i trzecich zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe. W Muzeum ziemi Piskiej nasi uczniowie przeprowadzili zajęcia dla klas drugich gimnazjum Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Piszu.

Na ulicy Kościuszki w Piszu rozdawaliśmy ulotki o Tadeuszu Kościuszce. Akcja zorganizowana została razem z Muzeum Ziemi Piskiej w ramach projektu ,, 2017 - rokiem Tadeusza Kościuszki w 200.rocznicę śmierci ". W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy 3b LO: Magdalena Rogińska, Klaudia Sulewska, Konrad Kurpiowski, Aleksandra Szymborska i Julia Bączek.

Drzewko czytelnicze

W szkole zaplanowaliśmy utworzenie drzewka czytelniczego. Ozdobiliśmy je  tytułami  i autorami książek, które w ostatnim okresie  przeczytaliśmy czy też byliśmy daną książką zafascynowani.

Akcja była skierowana zarówno do uczniów jak i nauczycieli.

Na drzewku zawieszono 55 karteczek-liści. Do akcji chętniej przyłączyli się uczniowie gimnazjum- 25 karteczek niż uczniowie liceum- 19. Nauczyciele zaczepili 11 karteczek.

Tytuły książek z drzewka czytelniczego.

Czytaj więcej...

Przeczytaliśmy fragment Pisma Świętego w GZS w Piszu

Wciąż czytamy młodszym od nas kolegom I koleżankom. Tym razem odwiedziliśmy uczniów klasy 2 w Gminnym Zespole Szkół. Przeczytaliśmy fragment Pisma Świętego, który następnie przedstawiliśmy za pomocą krótkiej inscenizacji. Na koniec tradycyjnie uczniowie kolorowali obrazki do omawianej tematyki. Było dużo dobrej zabawy I przede wszystkim uśmiech na twarzach dzieci. Dziękujemy siostrze Halinie oraz wychowawczyni klasy 2a GZS za serdeczne przyjęcie

Puszcza Piska

Uczniowie klasy 2 b gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Pana Łukasza Szymańskiego w Muzeum Ziemi Piskiej na temat Puszcza Piska.

pocztówka na Narodowe Święto Niepodległości

Po raz drugi wzięliśmy udział w akcji pocztówka na Narodowe Święto Niepodległości  organizowane przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Część kartek wysłaliśmy pocztą niektóre jak tą, do redakcji Gazety Piskiej zanieśliśmy osobiście. Kartki roznosili uczniowie klas IIb i IIIc liceum oraz IIIa gimnazjum. Z życzeniami do  Gazety Piskiej udał się uczeń klasy III c liceum Damian Sulewski.

logo smalloszczedzanie wyniki