Nieprzypisane

Wystawa „Polscy bohaterowie w polskich szkołach”

Uczniowie liceum poznawali sylwetki postaci polskiej historii XX wieku. Przygotowali biogramy poszczególnych osób. W popularyzacji postaci pomogła wystawa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. W klasie drugiej liceum został też zorganizowany konkurs . Najlepszą znajomością sylwetek polskich bohaterów wykazała się Kinga Podsiad.

Projekt „ Patriotyzm w piosence”

24 maja w auli szkoły odbyła się prezentacja projektu „ Patriotyzm w piosence”. Uczennice zorganizowały konkurs piosenki. Wybrały utwory o nowoczesnych aranżacjach, powstałe w ostatnim czasie. Wykonanie piosenek przez uczniów klas pierwszych gimnazjum miało formę konkursu. Pomoc w nauce piosenek zapewniła im nauczycielka muzyki Monika Święcka. Podczas pracy nad projektem uczennice poznawały utwory powstałe w ostatnich dekadach. Wybór 3 piosenek powierzonych do wykonania uczniom klas pierwszych był wynikiem ich prac poznawczych. Wykonanie piosenek i ocena ich było jednym z elementów programu artystyczno- edukacyjnego, czas jego trwania określono na 1 godzinę. Uczennice wykonały samodzielnie 1 piosenkę.

Przygotowały też quiz wiedzy historycznej i obywatelskiej. Uczniowie klas pierwszych w zespołach 3 osobowych odpowiadali na pytania za1, 2 lub 3 punkty. W konkursie zwyciężyła

Klas I c gimnazjum.

View the embedded image gallery online at:

Miejsca pamięci w Piszu

Uczniowie klasy IIA gimnazjum i IIC liceum : Bruno Kass, Sara Kuźmicka, Damian Sulewski przygotowali projekt,, Miejsca pamięci w Piszu”. Miał on formę wycieczki . Licealiści i gimnazjaliści oprowadzali swoich rówieśników i młodsze klasy po Piszu uwzględniając historię pomników i obiektów historycznych : Dąb katyński i kamień z tablicą- poświęcony pamięci zamordowanego w 1940 roku przez Rosjan w Charkowie Kapitana Józefa Machlejda, pomnik Melchiora Wańkowicza, Pomnik Wolności, Lecha Kaczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, pomnik Solidarności . Poznaliśmy też historię znalezionej w Wejsunach i przywiezionej do Pisza Baby Pruskiej.

View the embedded image gallery online at:

edzien