Dzień Międzynarodowy

Dnia 3.06.2016 w naszej szkole odbył się Dzień Międzynarodowy, przygotowany przez klasy I LO, pod pilnym nadzorem nauczycielek języka angielskiego.

Tegoroczny Dzień Międzynarodowy obfitował w tańce, piosenki, prezentacje strojów, potraw, flag Nowej Zelandii, Indii i Hawajów.

Druga część spotkania poświęcona była umiejętnościom językowym, prezentowanym w skeczach, łamańcach językowych, literowaniu, czy rapowaniu.

Wspaniała zabawa połączona została ze sprawdzeniem umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim naprawdę na wysokim poziomie.

Imprezę prowadziła pani Ewa Grabarczyk, a w jury zasiadały panie: Alicja Branicka, Alicja Szyszkowska, Aleksandra Gorczyńska – Brózio i Agnieszka Rurkowska. Nie brakowało gości w osobie pani dyrektor Małgorzaty Oświęcimko, pani wice-dyrektor Iwony Karczmarz, pana Iłowieckiego i pani Elżbiety Chrostowskiej.

Oczywiście ponieważ impreza miała charakter współzawodnictwa, to nie zabrakło emocji w trakcie poszczególnych konkurencji. Klasy dopingowały się nawzajem, zagrzewały do walki i biły gorące brawa po wykonaniu zadań.

Zwycięzcami Dnia Międzynarodowego zostali uczniowie klasy IALO, ale dpiero po dogrywce z klasą IBLO. Nagrody dla zwycięzców ufundowały wydawnictwa: Oxford University Press, Nowa Era i Longman Pearsons.

Serdecznie dziękujemy klasom I LO za przygotowanie i udział w tym wspaniałym spotkaniu, a nauczycielom za wsparcie i motywację do działania.

Organizatorzy: Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego