ROCZNICE WAŻNYCH WYDARZEŃ W POWOJENNEJ POLSCE I NA WĘGRZECH.

16 czerwca 2016 roku   uczniowie klas IC gimnazjum, IIIB i IIIc gimnazjum oraz IIB liceum uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym ważnych rocznic narodowych, których okrągła rocznica przypada w tym roku. Marta Liżewska z klasy IIB zaprezentowała przebieg wydarzeń w Poznaniu w czerwcu 1956 roku. Uczniowie mogli wysłuchać relacji świadków tamtych wydarzeń, obejrzeć fragmenty filmów dokumentalnych i przemówień np. Józefa Cyrankiewicza. O strajku w Poznaniu mówiły też słowa piosenki Mezo „Poznań 56” wykorzystanej podczas programu. Urszula Zapert i Karolina Gromiec z klasy IA LO zaprezentowały   przebieg powstania węgierskiego , które miało miejsce także w 1956 roku. Ich prezentacja była bogato ilustrowana materiałami archiwalnymi i relacjami świadków. Uczniowie wysłuchali także wiersza Zbigniewa Herberta „Węgrom”. Damian Skrodzki i Daniel Wilimczyk przypomnieli o wydarzeniach sprzed 40 lat. O strajkach w Radomiu, Ursusie, Płocku opowiedzieli wykorzystując piosenkę Krzysztofa Kelusa „Ballada o szosie E7” oraz fragment filmu „ Zawrócony” – dzięki któremu wyjaśnili na czym polegały ścieżki zdrowia. Program przygotowany przez licealistów pozostałe klasy będą mogły obejrzeć we wrześniu.

Szkoła

synergia on


100 lat

konkurs plastyczny


ankieta

logo small


strefalogo

 


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small