Wycieczka do Białegostoku klasa IIC LO 19 X 2016

Wycieczka do Białegostoku klasa IIC LO

W dniu  19.10.2016 pojechaliśmy z wizytą do Białegostoku, gdzie pod opieką Panów Roberta Iłowieckiegi i Macieja Bzury zwiedziliśmy kilka miejsc.

W Operze i Filharmonii Podlaskiej - dokładnie w Europejskim Centrum Sztuki obejrzeliśmy niezwykłą ekspozycja  50 unikatowych, oryginalnych prac Nikifora Krynickiego, jednego z najsłynniejszych i najbardziej uznanych malarzy prymitywistów na świecie! Wyjątkowe, barwne malarstwo tego łemkowskiego malarza przyniosło mu pod koniec życia upragnioną sławę.

Wieczorem obejrzeliśmy spektakl  „Poskromienie złośnicy”, Williama Szekspira