Polskie Państwo Podziemne

27 września 1939 roku powstała Służba Zwycięstwu Polski. Dziś na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Dzień Pamięci o Polskim Państwie Podziemnym. Obchody w naszej szkole rozpoczęliśmy od audycji. Uczniowie klasy IIC liceum społecznej przygotowali z tej okazji lekcje o Polskim Państwie Podziemnym. Przeprowadzili je w klasach gimnazjalnych. Efektem pracy gimnazjalistów było wykonanie wystawy rysunków. Uczestniczyliśmy także w wykładzie transmitowanym on line z Zamku Królewskiego- wykład wygłosił prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

Chcieliśmy by mieszkańcy Pisza mieli świadomość o tym święcie. Na słupach ogłoszeniowych w Piszu rozwiesiliśmy plakaty. Złożyliśmy także kwiaty i zapaliliśmy znicze pod piskim Pomnikiem Wolności, w hołdzie wszystkim, którzy byli zaangażowani w walkę przeciw okupantom.

Organizatorzy: Elżbieta Chrostowska, Aneta Ramotowska

Szkoła

synergia on


100 lat

konkurs plastyczny


ankieta

logo small


strefalogo

 


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small