Polskie Państwo Podziemne

27 września 1939 roku powstała Służba Zwycięstwu Polski. Dziś na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Dzień Pamięci o Polskim Państwie Podziemnym. Obchody w naszej szkole rozpoczęliśmy od audycji. Uczniowie klasy IIC liceum społecznej przygotowali z tej okazji lekcje o Polskim Państwie Podziemnym. Przeprowadzili je w klasach gimnazjalnych. Efektem pracy gimnazjalistów było wykonanie wystawy rysunków. Uczestniczyliśmy także w wykładzie transmitowanym on line z Zamku Królewskiego- wykład wygłosił prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

Chcieliśmy by mieszkańcy Pisza mieli świadomość o tym święcie. Na słupach ogłoszeniowych w Piszu rozwiesiliśmy plakaty. Złożyliśmy także kwiaty i zapaliliśmy znicze pod piskim Pomnikiem Wolności, w hołdzie wszystkim, którzy byli zaangażowani w walkę przeciw okupantom.

Organizatorzy: Elżbieta Chrostowska, Aneta Ramotowska