Uczniowie z "Nowego" na światowej premierze podczas 32'WFF

Dzięki pomysłowi p. Ewy Grabarczyk i uprzejmości dyrektora Warszawskiego Festiwalu Filmowego - Stefana Laudyna, od kilku lat bierzemy udział w pokazach filmowych, warsztatach oraz spotkaniach z twórcami. W tym roku 12 października zaplanowano prawdziwy maraton - 4 filmy pełnometrażowe oraz 5 tzw. shortów. Najbardziej oczekiwana była światowa premiera produkcji polsko-amerykańskiej "Prawdziwych zbrodni" w reż. Alexandrosa Avranasa. Pierwszy raz mieliśmy okazję wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu - zobaczyliśmy razem z aktorami wynik ich współpracy z amerykańskimi gwiazdami - Jimem Carreyem i Charlotte Gainsbourg. Niestety zachwytu po projekcji nie było. Wzięliśmy udział w spotkaniu z polską częścią obsady (R. Więckiewiczem, P. Głowackim, P. Stramowskim), producentką Ewą Puszczyńską - i oceniliśmy film dość krytycznie - podobnie jak inni widzowie na premierze. Oklasków było niewiele, a aktorzy nie czuli się komfortowo, stojąc przed publicznością. Robert Więckiewicz próbował dowcipem ratować sytuację, ale nikogo nie zachwyciły płaskie filmowe dialogi, a Carrey na ekranie nie potrafił swoją grą przykuć uwagi.
Za to nie zawiodły pozostałe tytuły tego dnia. Film drogi (Szetlandy - Glasgow) "Księżycowe kundle" zapowiedziany został przez samego reżysera Philipa Johna. Natomiast izraelsko-pakistańska produkcja "Kraina małych ludzi" mówiła o zniszczeniu dziecięcej psychiki przez ciągle trwającą wojnę. Interesująco o tworzeniu niepopularnego politycznie dzieła opowiadali: reżyser, producent oraz dwaj aktorzy - Michael Galansky i Nimrod Hochenberg.
Wielbiciele street artu obejrzeli francuski dokument "Paris Tower 13" o największej na świecie wystawie instalacji i murali.
Dzień zakończył się pięcioma filmami krótkometrażowymi prezentującymi różnorodną technikę. Zwłaszcza powstające przez kilka lat 5 minut "Bed Side Story" Michała Łubińskiego sprowokowało liczne pytania widzów, którzy opuszczali salę warszawskiej Kinoteki tuż przed północą.
Opiekunkami uczniów były: Z. Filipkowska, B. Dobrzycka, H. Grodzka.

Szkoła

synergia on


100 lat

konkurs plastyczny


ankieta

logo small


strefalogo

 


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small