NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

#mojaniepodległa

Obchody Narodowego Święta Niepodległości zainicjowaliśmy na początku listopada.

Rozpoczęliśmy wtedy akcję wysyłania życzeń radosnego świętowania Niepodległości.

Piękne pocztówki dostaliśmy od Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku ponieważ przystąpiliśmy do projektu muzeum- Mamy niepodległą. 10 listopada wszyscy uczniowie ubrani w odświętne stroje uczestniczyli w programie artystyczno – edukacyjnym. Tematem przewodnim była walka o granice II RP. Jak kształtowała się granica z Niemcami -przedstawiła uczennica klasy IIIB LO Kinga Chutkowska, o wojnie polsko- bolszewickiej opowiedziała Paula Orłowska. Bitwę pod Zadwórzem zaprezentowała Karolina Stachelek .

Sara Felińska opowiedziała o orlętach lwowskich. Spotkanie poprowadzili Igor Żarnowski i Marta Liżewska. Podczas spotkania wykorzystaliśmy filmy dokumentalne i fabularne, mapy interaktywne, piosenkę „Orlątko” zespołu Forteca. Rotę zagrała na skrzypcach Zuzanna Poznańska, a piosenki legionowe zaśpiewały Klaudia Borzykowska i Izabela Pelc – gimnazjalistki z trzeciej klasy. Spotkanie zakończyliśmy wierszem Juliusza Słowackiego.

 

Poczet sztandarowy naszej szkoły, uczniowie, nauczyciele i dyrekcja brali udział także w powiatowych uroczystościach 11 listopada.

Relacje z naszych działań ukazały się na portalu internetowym MojaNiepodległa.

Szkoła

synergia on


100 lat

konkurs plastyczny


ankieta

logo small


strefalogo

 


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small