35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia jak co roku obchodziliśmy rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali audycji, która składała się z wierszy powstałych pod wpływem wydarzeń stanu wojennego ( poezja Anny Kamieńskiej, Jarosława Marka Rymkiewicza i Tomasza Jastruna). Wiersze recytowali uczniowie klas IIIA i IIA LO. Tydzień przed rocznicą uczniowie mogli zapoznać się z okolicznościową wystawą. Tego dnia rozdawaliśmy też uczniom naklejki przypominające o akcji „Zapal światło wolności”- organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Uczniowie mogli uwiecznić na fotografii „upamiętnienie ofiar stanu wojennego” i wziąć udział w szkolnym konkursie fotograficznym

Za najciekawsze uznano zdjęcie Aleksandry Drężek z klasy IIIB LO. Uczniowie klasy IIIB zrealizowali projekt „Płomienie pamięci” celem tego projektu było stworzenie wspólnego zdjęcia jako formy pamięci o stanie wojennym. Kolejnym etapem naszych działań jest udział w fotograficznym konkursie ogólnopolskim organizowanym przez IPN.

W tym roku klasa IIB liceum spotkała się a panem Wiesławem Pietraszewskim, mieszkańcem Pisza internowanym w stanie wojennym. Było to dla uczniów szczególnie cenne spotkanie ze świadkiem historii.

Elżbieta Chrostowska, Zofia Filipkowska

Szkoła

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2

Wydział Nauk Ekonomicznych

<=Relacja z podpisania porozumienia

uwm

Wydział  Matematyki i Informatyki

wmil logo


wmil strefa


kiedymyyjemy180x120

100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla


ankieta


logo small


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small