Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2017 uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Piszu zapalając znicze pod Pomnikiem Wolności w Piszu uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. Przez cały tydzień, od 27 lutego aż do 3 marca odbywały się w naszej szkole różnorodne zajęcia dotyczące  Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie II LO przygotowali projekt  "Alfabet WykIętych". Poznawali postacie powojennego podziemia niepodległościowego na przykład poprzez oglądanie filmów dokumentalnych i fabularnych (Zapora , Kryptonim Anoda) W efekcie ich pracy badawczej powstała wystawa  prac plastycznych. Mogliśmy na niej podziwiać  25 sylwetek od Anody po Żmudzina. Zdobyta wiedza pozwoliła licealistom na przeprowadzenie zajęć pod kierunkiem nauczycieli w  klasach gimnazjalnych Samorządowego Gimnazjum Publicznego. Nasi uczniowie przygotowali także wystawę o Żołnierzach Wyklętych , którą można było podziwiać w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu. 3 marca nasi uczniowie i nauczyciele wysłuchali wykładu historyka Jacka Rutkowskiego. Pan Jacek Rutkowski  jest pracownikiem Warmińsko- Mazurskiego  Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, oddział w Olecku i współpracuje także z Instytutem Pamięci Narodowego w Białymstoku. 

Aneta Ramotowska, Elżbieta Chrostowska

Szkoła

synergia on


100 lat

konkurs plastyczny


ankieta

logo small


strefalogo

 


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small