W związku z 77. rocznicą mordu na polskich oficerach w Katyniu

w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu można   obejrzeć wystawę „Zbrodnia Katyńska” przygotowaną przez odział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

           Ekspozycja składającą się z 12 paneli przedstawia najważniejsze aspekty związane z ludobójstwem dokonanym na polskich oficerach przez Sowietów wiosną 1940 r. Ukazane jest przymierze ZSRS i III Rzeszy przeciw Polsce, konsekwencją którego była wspólna agresja na Polskę i jej rozbiór pod koniec września 1939 r., tragiczne losy polskich żołnierzy i oficerów wziętych do niewoli przez Sowietów podczas kampanii wrześniowej, a także historia zakłamywania bądź przemilczania prawdy o Zbrodni Katyńskiej.

   Wystawa dostępna jest w następującym terminie:

od 10-12 kwietnia i od 24-28 kwietnia 2017 roku w godzinach od 8- 14 . Grupy szkolne mają możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Trzeba tylko dzień wcześniej zgłosić telefonicznie chęć zobaczenia wystawy.

Zapraszamy do oglądania.

II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu

Ul. Młodzieżowa 26, telefon 87- 423 21 43.

Szkoła

 

synergia on


100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla

 

 

konkurs plastyczny


ankieta

logo small


strefalogo

 


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small