KATYŃ- OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Uczniowie liceum i gimnazjum w  kwietniu oglądali program edukacyjno -artystyczny „KATYŃ -OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. W programie wystąpili uczniowie klas drugich liceum -Konrad Kurpiewski, Aleksandra Szymborska, Magdalena Rogińska, Klaudia Sulewska i Urszula Zapert, Klasę pierwszą natomiast reprezentowała Katarzyna Romot. Uczniowie mogli dowiedzieć się  więcej na  temat  zbrodni katyńskiej i kłamstwa katyńskiego. Prowadzący  wspomnieli o 7.rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wykorzystano filmy fabularne i dokumentalne. Urszula Zapert wyrecytowała wiersz Zbigniewa Herberta „Guziki”. Widzowie wysłuchali też  piosenek.

Przybliżyliśmy także postać kapitana Józefa Machlejda, zamordowanego w Charkowie, którego pamięci będzie poświęcony dąb, który posadzimy na terenie szkoły.

 

Szkoła

synergia on


100 lat

konkurs plastyczny


ankieta

logo small


strefalogo

 


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small