wycieczka do Białegostoku

30.05.2017r klasa Ic gimnazjum odbyła wycieczkę do Białegostoku, podczas której uczniowie zwiedzili Instytut Pamięci Narodowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć archiwum i wysłuchali prelekcji dotyczącej powstania i funkcjonowania tej instytucji.  Kolejnym elementem wycieczki było zwiedzanie Muzeum historii Medycyny i Farmacji, uczniowie zobaczyli jak wyglądała i funkcjonowała dawna apteka, szpital polowy czy aparat rentgenowski.

Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach edukacyjnych, podczas których wykonywali odlewy pałacu z gipsu, które otrzymali na pamiątkę. Następnie uczniowie zwiedzili Pałac Branickich. Przewodnik omówił historię Pałacu, uczniowie obejrzeli piękny ogród. Zwieńczeniem wycieczki był seans w kinie, gdzie uczniowie obejrzeli film:Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu. Wycieczka była bardzo udana. Polecamy zwiedzić to miasto i jego atrakcje.

Irena Anita Tomala

Szkoła

W rankingu Perspektyw mamy brązową odznakę

ranking lit tarcza 2019

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2

Wydział Nauk Ekonomicznych

<=Relacja z podpisania porozumienia


 sdim

 


uwm

Wydział  Matematyki i Informatyki

wmil logo


wmil strefa


kiedymyyjemy180x120

100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla


ankieta


logo small


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small