wycieczka do Białegostoku

30.05.2017r klasa Ic gimnazjum odbyła wycieczkę do Białegostoku, podczas której uczniowie zwiedzili Instytut Pamięci Narodowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć archiwum i wysłuchali prelekcji dotyczącej powstania i funkcjonowania tej instytucji.  Kolejnym elementem wycieczki było zwiedzanie Muzeum historii Medycyny i Farmacji, uczniowie zobaczyli jak wyglądała i funkcjonowała dawna apteka, szpital polowy czy aparat rentgenowski.

Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach edukacyjnych, podczas których wykonywali odlewy pałacu z gipsu, które otrzymali na pamiątkę. Następnie uczniowie zwiedzili Pałac Branickich. Przewodnik omówił historię Pałacu, uczniowie obejrzeli piękny ogród. Zwieńczeniem wycieczki był seans w kinie, gdzie uczniowie obejrzeli film:Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu. Wycieczka była bardzo udana. Polecamy zwiedzić to miasto i jego atrakcje.

Irena Anita Tomala

edzien