Miejsca pamięci w Piszu

Uczniowie klasy IIA gimnazjum i IIC liceum : Bruno Kass, Sara Kuźmicka, Damian Sulewski przygotowali projekt,, Miejsca pamięci w Piszu”. Miał on formę wycieczki . Licealiści i gimnazjaliści oprowadzali swoich rówieśników i młodsze klasy po Piszu uwzględniając historię pomników i obiektów historycznych : Dąb katyński i kamień z tablicą- poświęcony pamięci zamordowanego w 1940 roku przez Rosjan w Charkowie Kapitana Józefa Machlejda, pomnik Melchiora Wańkowicza, Pomnik Wolności, Lecha Kaczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, pomnik Solidarności . Poznaliśmy też historię znalezionej w Wejsunach i przywiezionej do Pisza Baby Pruskiej.

Szkoła

W rankingu Perspektyw mamy brązową odznakę

ranking lit tarcza 2019

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2

Wydział Nauk Ekonomicznych

<=Relacja z podpisania porozumienia


 sdim

 


uwm

Wydział  Matematyki i Informatyki

wmil logo


wmil strefa


kiedymyyjemy180x120

100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla


ankieta


logo small


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small