Miejsca pamięci w Piszu

Uczniowie klasy IIA gimnazjum i IIC liceum : Bruno Kass, Sara Kuźmicka, Damian Sulewski przygotowali projekt,, Miejsca pamięci w Piszu”. Miał on formę wycieczki . Licealiści i gimnazjaliści oprowadzali swoich rówieśników i młodsze klasy po Piszu uwzględniając historię pomników i obiektów historycznych : Dąb katyński i kamień z tablicą- poświęcony pamięci zamordowanego w 1940 roku przez Rosjan w Charkowie Kapitana Józefa Machlejda, pomnik Melchiora Wańkowicza, Pomnik Wolności, Lecha Kaczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, pomnik Solidarności . Poznaliśmy też historię znalezionej w Wejsunach i przywiezionej do Pisza Baby Pruskiej.

edzien