Projekt „ Patriotyzm w piosence”

24 maja w auli szkoły odbyła się prezentacja projektu „ Patriotyzm w piosence”. Uczennice zorganizowały konkurs piosenki. Wybrały utwory o nowoczesnych aranżacjach, powstałe w ostatnim czasie. Wykonanie piosenek przez uczniów klas pierwszych gimnazjum miało formę konkursu. Pomoc w nauce piosenek zapewniła im nauczycielka muzyki Monika Święcka. Podczas pracy nad projektem uczennice poznawały utwory powstałe w ostatnich dekadach. Wybór 3 piosenek powierzonych do wykonania uczniom klas pierwszych był wynikiem ich prac poznawczych. Wykonanie piosenek i ocena ich było jednym z elementów programu artystyczno- edukacyjnego, czas jego trwania określono na 1 godzinę. Uczennice wykonały samodzielnie 1 piosenkę.

Przygotowały też quiz wiedzy historycznej i obywatelskiej. Uczniowie klas pierwszych w zespołach 3 osobowych odpowiadali na pytania za1, 2 lub 3 punkty. W konkursie zwyciężyła

Klas I c gimnazjum.

Szkoła

synergia on


100 lat

konkurs plastyczny


ankieta

logo small


strefalogo

 


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small