100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

9 listopada obchodziliśmy w szkole kolejny dzień obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkie klasy uczestniczyły w programie artystycznym, pisały ,, Wielki test na 100- lecie niepodległości", wzięły udział w kampanii # kiedymyżyjemy. O 11.11 na placu przed szkołą zaśpiewaliśmy hymn #rekordlaniepodległej. Odsłonięta została tablica przy dębie pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego- dąb został posadzony przez ucznia Samorządowego Gimnazjum Publicznego Adama Bednarskiego. Tablicę odsłoniły dyrektor szkoły Małgorzata Oświęcimko i przewodnicząca samorządu szkolnego Wiktoria Kutyłowska. Na tablicy znalazło się logo ,, niepodległa" co oznacza, że uzyskaliśmy zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA , której udzielił nam minister Jarosław Sellin. Nasza uroczystość została wpisana na listę ogólopolskich obchodów święta. Gdy zwiędną wieńce, wypalą się znicze, wyrzucone zostaną dekoracje i zatrą się wspomnienia ,dąb i tablica pozostaną jedynym trwałym w Piszu śladem obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości. A przy dębie miejmy nadzieję będą spotykać się kolejne pokolenia i obchodzić kolejne setne rocznice. Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach i wielkie zaangażowanie. Jesteśmy dumni z postawy uczniów Nowego Ogólniaka i powiatowego gimnazjum- ostatniego rocznika.

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2