100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

9 listopada obchodziliśmy w szkole kolejny dzień obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkie klasy uczestniczyły w programie artystycznym, pisały ,, Wielki test na 100- lecie niepodległości", wzięły udział w kampanii # kiedymyżyjemy. O 11.11 na placu przed szkołą zaśpiewaliśmy hymn #rekordlaniepodległej. Odsłonięta została tablica przy dębie pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego- dąb został posadzony przez ucznia Samorządowego Gimnazjum Publicznego Adama Bednarskiego. Tablicę odsłoniły dyrektor szkoły Małgorzata Oświęcimko i przewodnicząca samorządu szkolnego Wiktoria Kutyłowska. Na tablicy znalazło się logo ,, niepodległa" co oznacza, że uzyskaliśmy zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA , której udzielił nam minister Jarosław Sellin. Nasza uroczystość została wpisana na listę ogólopolskich obchodów święta. Gdy zwiędną wieńce, wypalą się znicze, wyrzucone zostaną dekoracje i zatrą się wspomnienia ,dąb i tablica pozostaną jedynym trwałym w Piszu śladem obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości. A przy dębie miejmy nadzieję będą spotykać się kolejne pokolenia i obchodzić kolejne setne rocznice. Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach i wielkie zaangażowanie. Jesteśmy dumni z postawy uczniów Nowego Ogólniaka i powiatowego gimnazjum- ostatniego rocznika.

Szkoła

W rankingu Perspektyw mamy brązową odznakę

ranking lit tarcza 2019

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2

Wydział Nauk Ekonomicznych

<=Relacja z podpisania porozumienia


 sdim

 


uwm

Wydział  Matematyki i Informatyki

wmil logo


wmil strefa


kiedymyyjemy180x120

100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla


ankieta


logo small


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small