NOWY OGÓLNIAK SZKOŁĄ PRZYJAZNĄ ŚRODOWISKU

Jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata jest ochrona środowiska.

Człowiek,żyjący początkowo w symbiozie z przyrodą wraz z rozwojem nauki i techniki zaczął ją przekształcać.

Smog, efekt cieplarniany, ekstremalne zjawiska pogodowe powodują, że  aktualnie narasta konieczność przewartościowania postaw człowieka względem przyrody.cy początkowo w symbiozie z przyrodą wraz z rozwojem nauki i techniki zaczął ją przekształcać.

Uczniowie „Nowego Ogólniaka” postawy proekologiczne kształtują poprzez: udział w konkursach, projektach, wystawach, zbiórkę baterii i makulatury, happeningi, prelekcje, spotkania z uczniami różnych szczebli.

Bardzo ciekawy projekt przeprowadzili uczniowie liceum dotyczący inwentaryzacji bocianów w powiecie piskim. Wczesną wiosną lokalizowali i zaznaczali na mapie powiatu piskiego bocianie gniazda, Następnie obserwowali i udokumentowali termin przylotu bocianów do „swoich” gniazd. Cały projekt zakończył się stworzeniem wystawy fotograficznej, która zagościła w Muzeum Przyrodniczym Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni.

Działania ekologiczne przeprowadzamy współpracując z instytucjami: Mazurskim Parkiem Krajobrazowym, Nadleśnictwem Pisz, Fundacją Wielkich Jezior Mazurskich oraz Starostwem Powiatowym w Piszu.

Uhonorowaniem działań uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego jest uzyskanie Certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”

Koordynator działań: Aneta Ramotowska- nauczyciel II LO w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2