XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

30 kwietnia 2019 roku otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość. W wyniku konkursu 4 nasze uczennice znalazły się wśród 18 przedstawicieli woj. warmińsko- mazurskiego na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Julia Filipkowska i Maria Masłowska z II LO oraz Łucja Wądołowska i Magdalena Turska z Samorządowego Gimnazjum Publicznego  1 czerwca zasiądą w poselskich ławach na ulicy Wiejskiej w Warszawie. Julia i Maria przygotowały projekt o Teofilu Budzanowskim, przedwojennym pośle, który podczas wojny walczył w powstaniu warszawskim. Przygotowały zajęcia dla młodzieży, dzieci, harcerzy, seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członków KSM. Zajęcia odbywały się w Muzeum Ziemi Piskiej, Bibliotece Miejskiej, szkołach. Przygotowały tablice informacyjne o bohaterze projektu, które zostały umieszczone w biurze poselskim i blbliotece. Dziewczyny nagrały też film i przygotowały kampanię plakatowo- ulotkową w Piszu, prowadzą też profil na Facebooku. Łucja i Magdalena przygotowały projekt o Zofii Praussowej, posłance II RP i więźniarce obozu Auschwitz- Birkenau. Gimnazjalistki dotarły do wnuczki ich bohaterki- pani Zofii Romaszewskiej, z którą nagrały wywiad. Przygotowały też  stronę internetową ,audycję i wystawę, którą można było obejrzeć z piskich szkołach, urzędach, bibliotece  i innych miejscach publicznych, nagrały też audycję i przeprowadziły zajęcia dla uczniów piskich szkół i słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nagrały także audycję. Sylwetkę Zofii Praussowej  przedstawiły podczas sesji rady powiatu piskiego.

Szkoła

 

bezpieczna szkola

W rankingu Perspektyw mamy brązową odznakę

ranking lit tarcza 2019

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2

Wydział Nauk Ekonomicznych

<=Relacja z podpisania porozumienia


 sdim

 


uwm

Wydział  Matematyki i Informatyki

wmil logo


wmil strefa


kiedymyyjemy180x120

100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla


ankieta


logo small


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small