100 lecie Niepodległości Polski

150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego – projekt „Młodzi dla młodych 3”

Urodzinami Józefa Piłsudskiego rozpoczęliśmy obchody 100.lecia Niepodległości.

Uczniowie klasy IIIC LO przygotowali gazetkę o różnych etapach życia Marszałka.

Bruno Kass, Aleksandra Buczyńska, Damian Sulewski i Ernest Krzywonos przeprowadzili warsztaty dla uczniów Samorządowego Gimnazjum Publicznego i klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, które odbyły się w Muzeum Ziemi Piskiej. W Bibliotece Miejskiej w Piszu klasa IIB LO przygotowała wystawę. 5 grudnia na początku każdej lekcji uczniowie mogli wysłuchać audycji o życiu Marszałka. Finałem było napisanie Wielkiego testu o Józefie Piłsudskim przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

pocztówka na Narodowe Święto Niepodległości

Po raz drugi wzięliśmy udział w akcji pocztówka na Narodowe Święto Niepodległości  organizowane przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Część kartek wysłaliśmy pocztą niektóre jak tą, do redakcji Gazety Piskiej zanieśliśmy osobiście. Kartki roznosili uczniowie klas IIb i IIIc liceum oraz IIIa gimnazjum. Z życzeniami do  Gazety Piskiej udał się uczeń klasy III c liceum Damian Sulewski.

Certyfikat „Szkoła wierna dziedzictwu” – w pierwszej edycji dla II LO w Piszu

10 listopada 2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Kapitała na 252  złożone wnioski

wyróżniła 84 szkoły.  To prestiżowe wyróżnienie w pierwszej edycji programu otrzymało

II Liceum Ogólnokształcące w Piszu. Z rąk warmińsko- mazurskiego kuratora oświaty Krzysztofa Nowackiego i wojewody Artura Chojeckiego odebrała je dyrektor szkoły Małgorzata Oświęcimko.

logo smalloszczedzanie wyniki