Nieprzypisane

Nasza szkoła znalazła się w gronie dwustu szkół w Polsce

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie dwustu szkół w Polsce ( jedyna szkoła średnia w powiecie piskim), które uzyskały tytuł Szkoły Niepodległej. Konkurs realizował ZHR pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Żeby zdobyć ten zaszczytny tytuł musieliśmy wykonać siedem zadań w latach 2017- 2018: Święto państwowe nie musi być nudne- zainicjowanie obchodów świąt państwowych, narodowe czytanie wybranych dzieł związanych z odzyskaniem niepodległości, patroni ulic- odkrywanie postaci związanych z odzyskaniem niepodległości ,złóż życzenia Marszałkowi- przygotowanie i wysłanie kartek urodzinowych lub imieninowych do muzeum w Sulejówku, otoczenie opieką miejsca pamięci, zorganizowanie konkursu wokalnego, nawiązanie kontaktu i wspólne wykonie zadania z Polakami mieszkającymi za granicą. W wykonaniu powyższych zadań brali udział wszyscy uczniowie i obecni absolwenci z rocznika 2018. 

szkolaniepodleglej baner3

Ważna sprawa… Oszczędzanie

Jednym z problemów współczesnego świata jest nadmierna eksploatacja różnych nieodnawialnych zasobów takich jak woda, prąd, gaz, środki ogrzewania, zdrowie, czas. Ludzie coraz częściej nie doceniają tego, co mają i co może się wyczerpać. Można by długo wymieniać sposoby oszczędzania dosłownie wszystkiego.

Zacznijmy więc od tego, jak oszczędzać wodę?

Jeziora, rzeki, morza, oceany... Przecież to wszystko to woda. Każdemu wydaje się, że jest jej wystarczająco dużo na świecie. Ale czy aby na pewno? Tak na prawdę, nie jest ona tak łatwo dostępna, jak nam się wydaje. Większość jest niezdatna do picia. Słodka woda to zaledwie kropla w całym morzu. Więc jak ją oszczędzać?

  • pamiętaj o zakręcaniu wody podczas mycia zębów
  • nie odkręcaj kranu w pełni, nie jest to potrzebne
  • kąpiel zastąp szybkim prysznicem
  • nie wylewaj wody, która może zostać użyta po raz drugi
  • upewnij się, że nie kapie z zakręconego kranu.

Czytaj więcej...

NOWY OGÓLNIAK SZKOŁĄ PRZYJAZNĄ ŚRODOWISKU

Jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata jest ochrona środowiska.

Człowiek,żyjący początkowo w symbiozie z przyrodą wraz z rozwojem nauki i techniki zaczął ją przekształcać.

Smog, efekt cieplarniany, ekstremalne zjawiska pogodowe powodują, że  aktualnie narasta konieczność przewartościowania postaw człowieka względem przyrody.cy początkowo w symbiozie z przyrodą wraz z rozwojem nauki i techniki zaczął ją przekształcać.

Uczniowie „Nowego Ogólniaka” postawy proekologiczne kształtują poprzez: udział w konkursach, projektach, wystawach, zbiórkę baterii i makulatury, happeningi, prelekcje, spotkania z uczniami różnych szczebli.

Bardzo ciekawy projekt przeprowadzili uczniowie liceum dotyczący inwentaryzacji bocianów w powiecie piskim. Wczesną wiosną lokalizowali i zaznaczali na mapie powiatu piskiego bocianie gniazda, Następnie obserwowali i udokumentowali termin przylotu bocianów do „swoich” gniazd. Cały projekt zakończył się stworzeniem wystawy fotograficznej, która zagościła w Muzeum Przyrodniczym Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni.

Czytaj więcej...

Artystyczna podróż…

 

Uczniowie grupy plastycznej  obejrzeli sztukę w teatrze  im. Stefana Jaracza w Olsztynie pt. „Jeremi się ogarnia. LOL „

Po spektaklu Artystyczna podróż…

Uczniowie grupy plastycznej  obejrzeli sztukę w teatrze  im. Stefana Jaracza w Olsztynie pt. „Jeremi się ogarnia. LOL „

Po spektaklu przenieśli się do budynku Wydziału Sztuki UWM, gdzie uczestniczyli w warsztatach z malarstwa.przenieśli się do budynku Wydziału Sztuki UWM, gdzie uczestniczyli w warsztatach z malarstwa.

Klauzula informacyjna

- Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest

Zespół Szkół Nr 1 w Piszu

ul. Młodzieżowa 26 ,

12-200 Pisz,

tel. 087 423 21 43

 

- W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykłady z cyklu: Wypożycz sobie naukowca

       19.11.2018 odbyły  się w naszej szkole wykłady z cyklu 

Wypożycz sobie naukowca  prowadzone przez wykładowców z Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.

Odbyły się następujące wykłady:
Reakcje zwierząt na  temperaturę otoczenia - dr hab. Beata Kurowicka
Czy grzyby potrzebne są roślinom? - rzecz o mikoryzie - dr Grzegorz Fiedorowicz
Autostopem przez świat czyli wędrówki roślin - dr Grzegorz Fiedorowicz

W wykładach tych wzięły udział klasy: Ib LO i IIb LO oraz IIIb i III c gimnazjum. Wykłady z cyklu Wypożycz sobie naukowca odbywają się w naszej szkole co roku i zawsze  cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.

100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

9 listopada obchodziliśmy w szkole kolejny dzień obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszystkie klasy uczestniczyły w programie artystycznym, pisały ,, Wielki test na 100- lecie niepodległości", wzięły udział w kampanii # kiedymyżyjemy. O 11.11 na placu przed szkołą zaśpiewaliśmy hymn #rekordlaniepodległej. Odsłonięta została tablica przy dębie pamięci marszałka Józefa Piłsudskiego- dąb został posadzony przez ucznia Samorządowego Gimnazjum Publicznego Adama Bednarskiego. Tablicę odsłoniły dyrektor szkoły Małgorzata Oświęcimko i przewodnicząca samorządu szkolnego Wiktoria Kutyłowska. Na tablicy znalazło się logo ,, niepodległa" co oznacza, że uzyskaliśmy zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA , której udzielił nam minister Jarosław Sellin. Nasza uroczystość została wpisana na listę ogólopolskich obchodów święta. Gdy zwiędną wieńce, wypalą się znicze, wyrzucone zostaną dekoracje i zatrą się wspomnienia ,dąb i tablica pozostaną jedynym trwałym w Piszu śladem obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości. A przy dębie miejmy nadzieję będą spotykać się kolejne pokolenia i obchodzić kolejne setne rocznice. Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach i wielkie zaangażowanie. Jesteśmy dumni z postawy uczniów Nowego Ogólniaka i powiatowego gimnazjum- ostatniego rocznika.

Szkoła

Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie:

Wydział Biologii i Biotechnologii

logo wbib2

Wydział Nauk Ekonomicznych

<=Relacja z podpisania porozumienia

uwm

Wydział  Matematyki i Informatyki

wmil logo


wmil strefa


kiedymyyjemy180x120

100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla


ankieta


logo small


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small