Jacek Edward Pałkiewicz

Urodzony 2.06.1942r. w Niemczech. Polski reporter, eksplorator, odkrywca i człowiek rzeczywisty brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego.

Karierę podróżniczą rozpoczął jako oficer na statku taniej bandery panamskiej(1971-72). W 1975r. ukończył Szkołę Dziennikarską w Mediolanie. Jest autorem kilkunastu książek oraz filmów dokumentalnych, publikuje reportaże w licznych magazynach europejskich. W Polsce współpracuje z „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolitą” i „Uważam Rze”. Kierował wieloma wyprawami międzynarodowymi. Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych. W 1983r. założył w Bassano del Grappa(Włochy) szkołę przetrwania.

Zasłynął między innymi z :

  • 1972r. -20-dniowej pieszej wędrówki przez Saharę
  • 1975r. -samotnego przepłynięcia Atlantyku łodzią ratunkową w 44 dni
  • 1989r. -dotarcia na reniferach do bieguna zimna(Syberia)
  • 1992r. -przejazdu na słoniach przez dżunglę wietnamską
  • 1995r. -przepłynięcia rzeki Jangcy na sampanie
  • 1996r. -odkrycia źródeł Amazonki

Nagrody za:

  • 1996 r., odkycie źródeł Amazonki –odznaczenie Kawalera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej
  • 1998r., najlepszą książkę podróżniczą roku (Terra incognito-wydawnictwo Bellona)-główna nagroda „Bursztynowego Motyla”
  • 2010r., wybitny dorobek w promocji człowieka-przez papieża Benedykta XVI, złoty krzyż „Pro Ecclesia et Pontifice”(Dla Kościoła i Papieża)

Wiadomości zaczerpnięte ze strony-Wikipedia.pl

Szkoła

 

synergia on


100 lat

bohater ON

szk wierna dziedz

logo szk niepodlegla

 

 

konkurs plastyczny


ankieta

logo small


strefalogo

 


25 lat


sponsorzy


logo cke


W szkole panuje życzliwa, rodzinna atmosfera, która sprzyja uzyskaniu jak najlepszych efektów wychowawczych i dydaktycznych. Absolwent naszej szkoły jest w pełni ukształtowany do podejmowania decyzji związanych ze swoim przyszłym życiem. Jest tolerancyjny, wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka a także ma ukształtowaną postawę chrześcijańską i patriotyczną

 

 

 

PE logo www min

 

dyplom small