IV TARGI SZKÓŁ WYŻSZYCH

14.04.2015r. godz. 9.45

w „Nowym Ogólniaku”

Miło jest nam poinformować, że tegoroczna edycja Targów Szkół Wyższych będzie wyjątkowym spotkaniem – swoje przybycie potwierdziło już 19 uczelni zlokalizowanych na terenie województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Targi mają na celu umożliwić uczniom klas trzecich gimnazjów oraz uczniom szkół ponadgimnazjalnych dostęp do informacji w zakresie kierunków i specjalizacji proponowanych przez uczelnie wyższe. Aktualnie już uczeń gimnazjum powinien wiedzieć, jakie oczekiwania stawiają uczelnie wyższe przy przyjęciu na studia po to, aby rozpoczynając kształcenie na poziomie ponadgimnazjalnym dokonać mógł właściwego wyboru zestawu przedmiotów kształcenia ogólnego.

Ponadto pracownicy naukowi uczelni wyższych przeprowadzą cykl wykładów dla uczniów oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę:

9.45                otwarcie Targów Dyrektor ZS1 Pisz Małgorzata Oświęcimko (sala gim.)

10.00 -13.00     prezentacja oferty edukacyjnej szkół wyższych (sala gimnastyczna)

10.00 -10.45     wykład inauguracyjny (aula)

„Kognitywistyka wiedzą społeczeństwa informacyjnego”

prof. Kazimierz Trzęsicki