Harmonogram spotkań - liceum 2017/18

1.

14 IX 2017

- Rola rodzica w szkole

- Przedstawienie celów pracy szkoły w bieżącym roku – spotkanie w auli z dyrektorem szkoły.

- Przekazanie informacji o zasadach korzystania z dziennika Librus Synergia- spotkanie w auli szkoły.

- Zapoznanie z procedurą usprawiedliwiania nieobecności

- Poinformowanie o:

warunkach, sposobie i kryteriach oceniania zachowania,

warunkach i trybie uzyskania wyższej niż przewidywana oceny klasyfikacyjnej rocznej i oceny klasyfikacyjnej zachowania.

- Wybór trójki klasowej.

- Zasady przeprowadzenia egzaminu maturalnego

- Spotkanie w auli z dyrektorem szkoły

2.

26 X 2017

Cyberprzemoc, jak sobie radzić z pułapkami Internetu.Analiza wyników w nauce.

- Przypomnienie treści programu wychowawczego klasy i szkoły i programu profilaktyki.

3.

14 XII 2017

- Zachowania depresyjne - jak pomóc dziecku w utrzymaniu równowagi psychicznej

- Przekazanie informacji o bieżących wynikach w nauce.

- Przypomnienie kryteriów oceny i trybu ustalania i podwyższania oceny z zachowania i przedstawienie propozycji ocen rodzicom.

4.

8 II 2018

- Podsumowanie I semestru. Analiza wyników w nauce

- Anoreksja i bulimia – pułapki odżywiania.

5.

23 III 2018

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna w szkole - jak pomóc dziecku w osiągnięciu sukcesów edukacyjnych

- Przypomnienie kryteriów oceny i trybu ustalania i podwyższania oceny z zachowania i przedstawienie propozycji ocen rodzicom (klasa III).

- Poinformowanie o proponowanych ocenach rocznych i przewidywanych ocenach niedostatecznych (klasa III).

- Przekazanie informacji o bieżących wynikach w nauce

(klasy I i II).

6.

24 V 2018

- Uzależnienia - rozpoznanie, skutki, pomoc w walce

Poinformowanie o proponowanych ocenach rocznych i przewidywanych ocenach niedostatecznych.

Początek zebrań - godzina 16.00.